ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Як правильно дати таблетку коту?

13.09.2023
2709
Немає відгуків / Написати відгук

Дати кішці пігулку? Здавалося б, нічого складного. Однак для багатьох вихованців, та й їхніх власників, цей процес перетворюється на битву. Хто вийде переможцем із цієї боротьби – велике питання, але подряпини на руках та втрата довіри з боку улюбленця гарантовані. Чи є спосіб цього уникнути?

 
 

У житті кожної домашньої кішки одного разу настає момент, коли їй доводиться прийняти пігулку. І справа може бути зовсім не в лікуванні якогось захворювання, а в регулярній профілактиці від паразитів або, наприклад, додаткових вітамінів. І тут починається найцікавіше. Якщо ваш вихованець спокійно приймає ліки, вас можна назвати щасливчиком. Але найчастіше впоратися з твариною, що чинить опір, не під силу цілій родині. І ковдра чи рушник, у які так старанно загортається кішка, на практиці також виявляються марними: вихованець вивертається і збігає, нагороджуючи своїх «катувальників» подряпинами та подальшим ігноруванням. А його прихільність після такої процедури повернути буде складно!

А бувають і сумніші ситуації, коли у спробах дати пігулку господар може випадково травмувати ротову порожнину. Крім того, кішка може подавитися або захлинутися (якщо ви даєте їй рідкий препарат). Тому до цієї процедури треба ретельно підготуватися!


Якщо препарат для кішки призначив ветеринарний лікар, обов'язково уточніть, як і в якому вигляді краще давати ліки, чи можна ділити таблетку, кришити або вводити з їжею.

 

Швидкий та безпечний спосіб - залити пігулку рідким саше або соусом, домішати смачну та корисну пасту на основі солоду.

 

Якщо таблетку можна приймати під час їжі – переконайтеся, що Ваша кішка зголодніла і просто спробуйте підмішати таблетку в їжу.

Якщо кішка не захоче приймати таблетку добровільно або разом із їжею, Вам потрібно буде дати пігулку вручну.

 

Необхідно дотримуватись наступних правил:

- вихованець фіксується в положенні сидячи або стоячи, щоб його голова не закидалася назад;

- рота потрібно відкрити швидко і акуратно, при цьому притиснувши пальцями куточки губ кішки до зубів, щоб вона не кусалася;

- таблетка кладеться на корінь язика під легким кутом, щоб не потрапити до трахеї;

- після того, як ви поклали пігулку на корінь язика, закрийте кішці рота, трохи підніміть їй голову і погладьте по горлу, стимулюючи ковтальний рефлекс;

- препарат у рідкій формі вводиться вихованцю за щоку (щоб не захлинувся) за допомогою шприца без голки.

Зубний ряд і котів і собак має проміжок (наче відсутній зуб). Три швидкі дії - закрити пащу, ввести приблизно у цей проміжок розчинену пігулку шприцом без голки та миттєво подути прямо у носик (подути в носик обов'язково' нестача кисню спричинить автоматичне ковтання). Всі дії мають бути швидкими, впевненими та чіткими. Три секунди - і хвостик буде вважати ці дії забавкою, вашою дивною грою.

Прийнявши таблетку, кішка точно не стане її запивати. Тут вам допоможе звичайний шприц без голки. Помістіть його за щічку кота біля основи щелепи, проштовхувати між зубами не треба. Впорсніть трохи води, і кіт сам почне її ковтати. До речі, це добрий спосіб дати коту розчинну суспензію.

Іноді можуть також подіяти Ваші приговори - "ой, яка смакота, будеш ласувати?"????


 

Головний секрет у тому, щоб діяти впевнено, але не тиснути на кота. Щойно вихованець зрозуміє, що його намагаються до чогось примусити, опір сильно зросте. Коли процедура закінчилася, обов'язково погладьте кішку та похваліть її.

 

Бережіть вихованців і не давайте їм приводів на вас ображатися!
З турботою, Ваш ЗооЛідер! ❤️

Відгуки