ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Дегельмінтизація кошенят та котів

09.10.2023
909
Немає відгуків / Написати відгук

Ви знаєте, що більшість вихованців, яким не проводиться регулярна дегельмінтизація, заражені глистами? І це незважаючи на те, що багато хто з них ніколи не покидає межі квартири. Те саме стосується кошенят. Здавалося б, звідки у малюків можуть взятися глисти, адже вони й самі нещодавно з'явилися на світ? На жаль, практика говорить про протилежне: багато кошенят, у тому числі й новонароджених, страждають від паразитів. Але як відбувається зараження, які симптоми вказують на нього і як вивести глистів у кошеня та дорослої кішки? Про це читайте далі.


Звідки у кошенят та кішок глисти?

Якщо ви взяли кошеня або дорослу кішку з рук або забрали з вулиці, будьте готові до того, що ваш новий член сім'ї, швидше за все, вже заражений гельмінтами.

Паразити можуть передаватися кошенятам від зараженої матері – у тому числі, ще й до народження кошенят, поки вони перебувають у материнській утробі. Контакти з іншими зараженими тваринами, наявність ектопаразитів (блох, власоїдів), погані умови утримання, неякісне годування та вживання сирих продуктів (м'ясо, риба) – це одні з основних шляхів зараження гельмінтами.

Але навіть якщо вихованці живуть у сприятливому середовищі і не контактують із зараженими тваринами, завжди є ризик, що яйця глистів будуть занесені до будинку на взутті чи одязі членів сім'ї. У цьому випадку для зараження вихованцю буде достатньо лише обнюхати речі. Також переносити яйця гельмінтів можуть комахи: блохи, комарі.

З профілактичною метою обробка від гельмінтів проводиться 1 раз на квартал. Обговорити схему обробки слід із ветеринарним фахівцем.


Попри стереотип, домашній улюбленець, який не відвідує вулицю, може заразитися глистами. Більше того, якщо ви жодного разу не проводили дегельмінтизацію, швидше за все він уже інвазований. На жаль, зараження гельмінтами протікає практично без симптомів досить довгий час, але це не привід недооцінювати проблему.

Гельмінти (вони можуть жити не тільки у кишківнику, а й у печінці, мозку, легенях та інших органах) виділяють продукти життєдіяльності, які повільно, але чітко руйнують орган локалізації паразитів. А також погіршують імунітет, роблячи організм уразливим для різноманітних інфекцій.

Не варто забувати, що багато гельмінтів становлять небезпеку і для людини.

 

Глисти у кошеня та дорослої кішки: симптоми

Як зрозуміти, чи є глисти у кошеня чи дорослої кішки? Спочатку інвазія може протікати безсимптомно і проявитися тільки тоді, коли стане дуже сильною. Також симптоматика безпосередньо пов'язана зі станом здоров'я конкретного вихованця та тим, який саме орган заражений. Нюансів може бути багато, однак серед загальних ознак, що вказують на зараження, можна виділити наступні:

-        Тьмяна вовна

-        Порушення стулу (діарея та запори)

-        Блювота

-        Здуття живота

-        Втрата ваги

-        Слабкість

-        Кашель: відзначається при сильній інвазії, особливо внаслідок ураження аскаридами

-        Відставання у розвитку та ознаки анемії. Особливо виражено у кошенят.

Важливо розуміти, що можуть проявлятися як кілька симптомів, так і всього один.

 

При сильній інвазії в калі або блювотинні кошеня можна помітити дорослих паразитів. Паразити збираються в клубки, викликаючи запори та непрохідність кишківника.

Сильна інвазія становить серйозну загрозу життю вихованця. Особливо якщо йдеться про незміцнілих кошенят або кішок, чиє здоров'я підірвано хронічними захворюваннями або кризовим періодом: вагітністю, операційним втручанням та ін.

Як провести дегельмінтизацію кошеня та кішки?

Як вивести глистів у кошеня чи кішки? Завдяки сучасним препаратам це зробити нескладно. Головне, вибрати якісні ліки і суворо дотримуватися інструкції по застосуванню.

Не давайте кошенятам антигельмінтики для дорослих тварин. Це небезпечно для їхнього здоров'я та життя!

Крім таблеток, для боротьби з різними видами паразитів існують спеціальні засоби у формі суспензії або крапель (Селафорт  та ін.).

Перед проведенням дегельмінтизації уважно ознайомтеся з інструкцією. Зазвичай препарат для кошенят дається одноразово, але можуть призначатися і два етапи, інакше лікування буде неефективним.

Обов'язково простежте за тим, щоб кошеня проковтнуло таблетку. Для цього акуратно розкрийте кошенята рота, помістіть таблетку на корінь язика, а потім трохи запрокиньте голову і погладьте малюка по шиї зверху вниз, стимулюючи ковтальний рух. А ось маскувати ліки кормом – не найкраща ідея. «Ошукане» кошеня, швидше за все, проігнорує не лише таблетку, а й всю свою вечерю.

Вам може стати в нагоді стаття «Як правильно дати таблетку коту?»

Не забувайте, що дегельмінтизація кошенят є обов'язковим заходом перед щепленням. Проводити її потрібно за 10-14 днів до вакцинації.

Будьте уважні, бережіть своїх вихованців і нехай вони ніколи не хворіють!

З турботою, Ваш ЗооЛідер! ❤️

 

Відгуки