ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Чому у собаки взимку випадає шерсть?

01.03.2024
223
Немає відгуків / Написати відгук

Чому у собаки взимку випадає шерсть?

 

Сезонне линяння припадає на весну та осінь. Але чому багато собак линяють у розпал зими? Чому в морози шерсть випадає і тьмяніє? Чи це справді линяння? Чи причина в іншому? Відповідаємо на ці запитання у нашій статті.

Прийнято вважати, що собаки та кішки линяють двічі на рік: восени та навесні. Але насправді на домашніх вихованців діє дуже багато факторів, які віддаляють їх від диких предків. Якщо вовки, наприклад, і справді змінюють шерсть у міжсезоння, то домашній вихованець може линяти абсолютно в будь-який період. А іноді навіть протягом усього року просто линька буде не так виражена. Але чи завжди випадання шерсті – це природне линяння? На жаль, ні.

 

Шерсть у вихованця може випадати не тільки через линяння, а й з багатьох інших причин. Тут треба бути дуже уважними. У багатьох випадках випадання та потьмяніння шерсті говорить про дерматологічні або внутрішні захворювання, і їх потрібно своєчасно виявити. Тому якщо ви помітили, що у собаки почала тьмяніти і випадати шерсть, краще насамперед звернутися до ветеринарного фахівця. Навіть якщо справа опиниться у банальній линьці, консультація ніколи не буде зайвою.

 

А ми наведемо основні причини, чому у собаки взимку випадає і тьмяніє шерсть.

 

  • Нестача в організмі вітамінів та мінеральних речовин

Переконайтеся, що собака правильно харчується. Збалансоване харчування необхідне будь-якої пори року – тим паче взимку, коли на імунну систему вихованця створюється підвищене навантаження. Пам’ятаєте, що стан шерсті свідчить про стан організму собаки? Це твердження тут дуже доречне.

 

  • Неправильний догляд

Неправильно підібрані засоби для догляду (шампуні, кондиціонери, спреї та ін.) – це найпоширеніша причина після незбалансованого харчування. Багато власників не приділяють належної уваги вибору шампунів та кондиціонерів для собак, а дарма.

Тільки уявіть: достатньо один раз використати невідповідний засіб, щоб спровокувати дерматологічні проблеми та погіршити якість шерсті, зробити її тьмяною та бляклою, а іноді навіть надати їй небажаного відтінку. Щоб цього уникнути, купуйте тільки засоби , які підходять під тип шерсті саме вашого собаки, а після шампуню обов'язково використовуйте кондиціонер.
 

  • Линяння

Якщо у собаки почала випадати шерсть, можливо, справа в линянні. Вихованці не завжди линяють восени та навесні: під впливом величезної кількості факторів період линяння може зміщуватися на кілька місяців. Але важливо переконатися, що линяння - це дійсно природна зміна шерсті, а не симптом будь-якої проблеми. Якщо шерсть випадає дуже сильно, якщо на шкірі виникають пошкодження, а поведінка собаки змінюється, відразу зверніться до ветеринарного фахівця.

 

  • Переохолодження та сухе повітря у квартирі

Якість вовни може погіршитися через морози. Не всі собаки пристосовані до суворої зими. Для профілактики погіршення шерстного покриву краще скоротити час прогулянок у морози, не дозволяти собаці намокати і переохолоджуватися та за необхідності придбати для вихованця одяг.

Ще одна проблема, від якої можуть страждати деякі собаки, це різкий перепад температур та сухе повітря. Уявіть: щойно собака гуляла на вулиці при температурі -20, і ось вона зайшла у квартиру, де на повну міць працюють батареї. Такі перепади температури та сухе повітря можуть негативно відбиватися на стані шкіри та шерсті.

 

  • Стрес

Вплив стресу на організм не можна недооцінювати. Стрес б’є по всіх системах, і, звичайно ж, позначається на зовнішньому вигляді вихованця. Якщо собака часто нервує або якщо її організм відчуває підвищене навантаження (вагітність, лактація, відновлення після хвороби, зміна корму, різкі зміни умов утримання тощо), шерсть може потьмяніти.
 

  • Зараження паразитами та дерматологічні захворювання

Пам'ятаєте, що заразитися блохами собака може за будь-якої пори року? Зима – не виняток. Блохи доставляють собаці величезний дискомфорт: це постійна сверблячка і болючі відчуття у місцях укусів. Стан шкіри відбивається на шерсті. Вона тьмяніє і згодом починає випадати. Якщо у собаки почнеться блошиний дерматит, шкіра запалиться, а шерсть випадатиме у величезних кількостях.

Внутрішні паразити – гельмінти – також роблять шерсть собаки тьмяною та б'ють по інших системах організму, послаблюючи загальний імунітет. Тому дуже важливо обробляти тварин від паразитів цілий рік, навіть взимку!

Дерматити, харчова алергія, лишай, короста – ці та багато інших захворювань можуть стати причиною потьмяніння та випадання вовни. Перші симптоми шкірних захворювань дуже схожі, тому для діагностики необхідно звернутись до ветеринарного лікаря. Чим швидше ви це зробите – тим легше вилікуватиме собаку.

 

Якщо бажаєте перемогти линяння, професійний грумер Вам дуже в цьому допоможе. Салонні процедури – це важливий крок у боротьбі з линянням!
 

Пам'ятайте, за бажанням впоратися з линянням вихованця нескладно.

З турботою, Ваш ЗооЛідер!❤

Відгуки