ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Температура собаки – сигнал стану вашого улюбленця

28.03.2023
4268
Немає відгуків / Написати відгук

 

температура у собакЯкщо температура тіла у собак підвищена, отже, є якісь порушення в роботі організму. Дослідження треба проводити за допомогою електронного або ртутного термометра. Нетипова поведінка собаки – сигнал для вимірювання температури. На стан здоров'я улюбленця потрібно звернути увагу, якщо простежуються такі симптоми:

  • малорухливість, слабкість;
  • відмова від їжі;
  • блювання, пронос;
  • судомні напади.

Якщо ваш вихованець має хоч один із перерахованих симптомів, краще звернутися до фахівця. Перед тим можна самостійно дослідити тварину, щоб виключити хибну тривогу і дізнатися, яка температура тіла у собак вважається нормальноюа яка свідчить про проблеми зі здоров'ям.

Як самостійно виміряти температуру собаці

Насамперед потрібно знати, що температура тіла у собак вища, ніж у людини. На показники також впливає вага вихованця. У середніх та великих порід показники нижчі, у маленьких – вищі. В середньому показники можуть змінюватись і нормальна температура у собак є 37-39 градусів. Щоб самостійно провести попереднє дослідження стану здоров'я улюбленця, можна використовувати два способи. Для першого знадобляться: ртутний термометр, пелюшка, вазелін, антисептик.

Собаку потрібно покласти на стіл і погладити, щоб він почував себе комфортно. На кінчик термометра потрібно нанести вазелін і ректально ввести максимум на 2 сантиметри, при цьому необхідно підтримувати хвіст, щоб він не заважав процедурі. Через 7 хвилин треба акуратно дістати прилад та обробити анальний прохід антисептиком. Важливо: не можна робити різких рухів, щоб вихованець не злякався і не поранився.

Для другого способу використовуйте: стіл, антисептик та електронний градусник. Тварину потрібно покласти на стіл, погладити та приступати до процедури. Кінчик термометра обробляється антисептиком, акуратно вводять у вухо до спеціальної позначки. Важливо: у ході процесу голова собаки повинна притримуватися, щоб уникнути різких рухів та можливих пошкоджень вушних раковин.

Дізнавшись, яка нормальна температура у собаки, можна оцінити стан вашого вихованця. Якщо вона в межах норми, але стан вихованця викликає у вас тривожність, слід звернутися до ветеринара, щоб вчасно визначити причину не притаманної поведінки.

Яка має бути нормальна температура у собаки

чому у собаки температураКоли тварина проявляє нетипову поведінку, у таких випадках краще не чекати, поки симптоми пройдуть самі собою. За наявності захворювання лікування краще розпочати якомога раніше.

Якщо немає можливості одразу звернутися до фахівця, можна самостійно виміряти температуру вихованцю. Як було сказано раніше, норма температури у собаки 37-39 градусів, у цуценят може досягати позначки 39,5. Потрібно враховувати і вік улюбленця – чим він старший, тим показники будуть нижчими.

Невеликі та мініатюрні породи вважаються більш теплокровними, тому нормальна температура собаки невеликого розміру – 38,5-39 градусів. Якщо простежуються незначні відхилення, це не привід бити на сполох. Тварини, як і люди, можуть реагувати на будь-які фактори: стрес, літню спеку, жарке приміщення, перевтому. Все це може спричинити підвищення температури. Турбуватися потрібно в тих випадках, коли спостерігається не нормальна температура тіла у собаки. Наприклад, знижується до 37 градусів чи підвищується до 40 градусів. Це сигнал тривоги, який не можна ігнорувати та слід терміново звертатися до лікаря.

У собаки температура: причини

Проаналізувавши причини та дізнавшись, яка температура має бути у собак, господар не повинен відразу турбуватися. Цей неприємний симптом може бути викликаний переохолодженням і навіть перегріванням.

Але встановити причину самостійно практично неможливо, тому доведеться звертатися до лікаря. Відповідаючи на запитання, яка має бути температура у собаки, можна дати чітку відповідь – не вище 39 градусів. Причинами відхилення від норми можуть бути такі фактори:

  • зараження інфекціями, вірусами;
  • хвороби серця;
  • стресові ситуації;
  • гормональний дисбаланс та інші проблеми зі здоров'ям.

Сигналом для занепокоєння може стати не тільки надто висока, а й низька температура. Критичний показник називається гіпотермією, тому слід шукати причини такого явища. Їх може бути декілька:

  • у собаки висока температурареакція організму великі фізичні навантаження;
  • перенесена затяжна хвороба;
  • зниження імунітету;
  • голодування протягом тривалого часу.

Яка б температура у собаки не була, не поспішайте лікувати його самостійно. Тільки досвідчений ветеринар зможе провести низку необхідних досліджень, встановити діагноз та призначити коректне лікування. Якщо немає можливості одразу поїхати до лікаря, попросіть його дати рекомендації, які допоможуть полегшити стан вихованця до візиту в клініку

Відгуки