ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Чим годувати кошеня: поради та рекомендації

29.03.2023
2270
Немає відгуків / Написати відгук

Чим годувати кошенятЗ появою маленького кошеняти в дім приходить радість. Дорослі та діти із задоволенням проводять вільний час із пухнастиком, спостерігають за його розвитком. Але крім розчулення – це велика відповідальність, адже вони безпорадні і вимагають турботи, догляду. Чим годувати новонароджених кошенят? У цьому віці малюки отримують лише молоко матері. Як правило, пухнастих грудочок, що досягли 6-8 тижнів життя, відлучають від мами, щоб передати до рук нового власника.

Думка фахівців з цього приводу дещо інша: вони рекомендують це робити не раніше 12-13 тижнів життя, щоб організм досить зміцнів. Адже відлучення від матері призводить до вимушеної зміни харчування, що може негативно позначитися на незміцнілій травній системі і загальному здоров'ї кошеняти. Виникає питання, чим годувати місячне кошеня: не всі малюки до цього віку вміють їсти самостійно Потрібно вводити в щоденний раціон рідкий або кашкоподібний корм.

Кожен власник пухнастої істоти намагається забезпечити їй максимально комфортні умови. Тому помилково вважають, що харчування малюка має бути рясним і неодмінно смачним. Але це хибний підхід. Безумовно, кошеня не повинно голодувати, але у нього немає почуття міри, тому він з легкістю може з'їсти зайве, що не піде на користь організму, який ще не зміцнів. 

Також рекомендується приділити увагу консистенції їжі. Яке харчування краще: у рідкому чи твердому вигляді? Чи є необхідність додаткового прийому вітамінів? У цій статті ми дамо відповіді на всі запитання.

Частота прийомів їжі

Мрії збуваються – і ось, довгоочікуваний маленький чотирилапий друг вперше переступив поріг вашого будинку. Слід надати можливість освоїтися, вивчити найближче оточення. Рекомендується одразу познайомити друга з його мискою, чашкою для води та лотком для туалету. І тут усі члени сім'ї замислюються: чим годувати кошеня? Будь-якому господареві хочеться, щоб його вихованець сяяв здоров'ям. Для цього слід подбати про повноцінне харчування. Рекомендується продумати раціон з урахуванням віку, породи кошеняти. Адже кожний представник має свої особливості. Для малюка, тільки відлученого від матері, рекомендується придбати рідкі каші. І тільки із плином часу варто поступово перевести його на тверді корми, щоб кошеня вчилося самостійно їх жувати, не проявляючи занепокоєння. 

Розмір шлуночка у маленького кошеняти порівняний з наперстком, отже, спочатку йому вистачить досить невеликої порції їжі. Але слід розуміти, що пухнастий улюбленець енергійний та рухливий, що сприяє швидкому спалюванню калорій. Тому для нормального фізичного розвитку годувати його слід 5-6 разів на день, щоб компенсувати витрати енергії.

Подібний режим рекомендується до досягнення кошеням двомісячного віку. З плином часу кількість прийомів їжі змінюється. Малюку 2-3 місяців необхідно забезпечити п'ятиразове харчування щодня. Наступні два місяці достатньо вживати їжу чотири рази на день. Починаючи з шести місяців, можна переводити кошеня на триразове харчування. Потім поступово привчати їсти двічі на день.

Важлива інформація: кішці-мамі доводиться годувати новонароджених кошенят більше десяти разів на добу. Згодом режим харчування змінюється: дорослому кошеняті достатньо отримувати харчування декілька разів на день.

Чим годувати кошенят, принципи вибору корму

годувати кошенятРозібравшись із частотою прийому їжі, можна переходити до наступного, не менш важливого питання: інгредієнти. Чим годувати маленьке кошеня? Виходячи з широкого асортименту сучасної продукції, сьогодні можна придбати таке харчування:

  • готовий (збалансований) корм;
  • натуральний, домашній;
  • змішаний (включає два перерахованих пункти).

Деякі власники вважають, що кошеняті слід вживати виключно натуральну якісну їжу. Не варто дивуватися, але це не так. На думку фахівців, для домашнього вихованця більш кращий спеціалізований корм для домашніх тварин. Адже саме в ньому містяться вітаміни, мікроелементи, що сприяють зміцненню імунної системи, які позитивно впливають на загальний розвиток невеликого організму. Годувати вихованця смачною їжею з вашого столу категорично не варто: їжа з додаванням солі, перцю та інших приправ завдає непоправної шкоди не зміцнілій травній системі.

Отже, чим можна годувати кошеня, загалом зрозуміло. Але не варто одразу бігти в магазин і купувати першу-ліпшу упаковку корму. Перед тим як купити харчування для кошеняти, рекомендується уважно вивчити найменування виробника, склад корму, рекомендації щодо використання, перевірити термін придатності. Не буде зайвим отримати консультацію професійного фахівця, чим краще годувати кошеня. Готовий до вживання корм буває сухим (гранульованим) та вологим (консерви, паштети та інші).

Слід пам'ятати, що крім повноцінного харчування кошеня має пити достатню кількість рідини. Тому поруч із мискою, призначеною для корму, повинна стояти друга миска з водою. Після кожного прийому їжі вихованець обов'язково повинен пити воду. Норма споживання рідини здорового кошеняти становить 3 міліграма води на 1 г сухого корму. В іншому випадку слід додати до раціону вологий корм. 

Об `єм порції

Кошеня розвивається досить швидко, буває, власник не завжди може з точністю вирішити, в якому обсязі пропонувати вихованцю їжу. Добре, якщо кошеня, наситившись, самостійно припиняє їсти. Але що робити, якщо вам попався маленький ненажера, системно поглинаючи все їстівне на своєму шляху? Як вигодувати кошеня без шкоди для його здоров'я?

Думка професійних фахівців однозначна: переїдання є гіршим для вашого вихованця. Це загрожує виникненню проблем із травним трактом, які супроводжуються лікуванням. Як перевірити самостійно, чи наїлося кошеня? Візьміть малюка на руки і помацайте його животик: він повинен бути округлим без ознак здуття. Прийнявши достатню кількість їжі, задоволене кошеня буде муркотіти, не виявляючи ознак занепокоєння, знервованості. 

Заборонені продукти

Найскладніший вік у плані їжі у кошеняти припадає на перші місяці життя. Харчування кошенят – питання досить серйозне. При правильному раціоні після досягнення п'яти місяців організм вашого вихованця буде успішно перетравлювати різноманітні види корму. Чималу увагу слід приділити якості продукції. Для уникнення проблем слід уберегти улюбленця від наступної їжі:

  1. Риба. М'ясо прісноводних видів риб часто містить небезпечні для кошенят глисти – гельмінти. Зробити безпечним продукт можна лише за допомогою термічної обробки.
  2. Яйця та цільне молоко. Продукт негативно впливає організм кошеняти, викликаючи нетравлення шлунка.
  3. Кістки. Малюкові буде важко розгризти їх, до того ж він може спробувати їх проковтнути. Це може призвести до травмування стравоходу, шлунка.

Також вкрай не рекомендується годування кошенят жирною, солоною чи копченою їжею. Це невиправданий ризик. Жодної користі підростаючому організму, та й дорослим особинам, така їжа не несе, а наслідки можуть бути найгіршими. Виявляючи турботу, ви отримаєте подяку: рухливе, енергійне кошеня, що любить господаря всім серцем. Перед складанням щоденного раціону для домашнього улюбленця рекомендується отримати консультацію ветеринара. Він розповість, яким кормом годувати кошеня.

Регулювання харчування 

Харчування кошенятПовноцінне харчування швидко принесе свої результати: ви помітите гарне самопочуття улюбленця, спостерігатимете його активність, грайливість. У разі прояву апатії чи інших тривожних ознак не варто займатися самолікуванням. Краще відвезти улюбленця до ветеринара, отримати грамотну консультацію та слушні поради. Найчастіше проблемою нездужання стає саме раціон кошеняти. Це може бути зміна вигляду корму або режиму прийому їжі. Не варто забувати про те, що деякі компоненти, які входять до складу корму, можуть стати причиною появи алергічних реакцій. 

Слід розуміти, що постійне перегодовування тварини може призвести до ожиріння і навіть діабету. Так чим годувати маленьких кошенят? Не варто недооцінювати користь прийому вітамінів, здатних створити захисний бар'єр від небажаних хвороб. При вживанні виключно натурального корму у кошеняти може виникнути линяння. Це говорить про нестачу вітамінів в організмі.

Слід відповідально підійти до цього питання. Не буде зайвим отримати консультацію професійного спеціаліста з харчування. Він розповість, чим годувати новонароджене кошеня і вихованця старшого віку.

Відгуки