ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

31.10.2023
1000
1 /

Ігри – важлива потреба у житті будь-якого собаки. Вони необхідні для фізичного та інтелектуального розвитку, а також допомагають сформувати контакт між власником та вихованцем. В чому переваги:

Собака не пустує вдома. Якщо вихованець зайнятий цікавою грою, він не шукатиме собі шкідливих занять: гризти ніжку стільця чи підлокітник крісла, дегустувати черевики, розкидати речі чи лякати виттям сусідів.

Собака залишається у добрій фізичній формі. Якщо на прогулянці ви не просто вигулюватимете вихованця на повідку навколо будинку, а активно з ним гратимете, він не набере зайвої ваги і його здоров'я буде міцнішим.

Собака слухає власника і не тікає. Якщо навчитися утримувати інтерес собаки, вона не тікатиме у пошуках сумнівних пригод.

Але головне – ігри допомагають людині та собаці потоваришувати. Вибудувати довірливі відносини, навчитися командній роботі та перетворитися на тих найкращих друзів, які розуміють один одного з напівжесту.

Собака, зацікавлена у своєму власнику, – це найкращий компаньйон. З нею можна без побоювань піти в похід або вирушити у тривалу поїздку: вона любить проводити час із власником і в передчутті веселої гри вирушить за ним куди завгодно.

 

Але щоб ігри дійсно принесли користь, цуценя або дорослого собаку потрібно вчити грати правильно. Тільки фізичного навантаження недостатньо. Якщо вихованець безконтрольно гасає з іншими собаками на майданчику, він нічого не вчиться, а заразом скопіює у товаришів не найприємніші звички: підбір із землі, ігнорування команд власника і так далі.

Правильні інтелектуальні ігри – це коли собака навчається контакту з власником, набуває нових корисних навичок. Вихованець не наданий сам собі, не вчиться небажаної поведінки, а значить, і ризиків у майбутньому менше: він не з'їсть отруту і не потрапить під машину, бо завжди перебуває в контакті з власником.

Вже з перших днів у новому будинку щеня готове до навчання та спільних ігор. Найважливіше – правильно і весело заохочувати собаку, щоб вона любила сам процес занять та довгоочікувану нагороду після: гру, ласощі, похвалу.

 

Як правильно грати із собакою?

Зі своїм собакою бажано займатися і вдома, і на вулиці. Вдома розучуємо нові команди та трюки, повторюємо засвоєне та граємо у видобуток корму – у цьому допоможуть розвиваючі іграшки для собак. На вулиці заповнюємо потребу в русі: багато ходимо, виконуємо активні вправи, займаємося фрісбі.

Займатися потрібно абсолютно з будь-яким собакою, інакше він ніколи не слухатиметься власника.

При виборі ігор орієнтуйтесь на переваги та особливості вашого собаки. Одні люблять ганяти м'яч, інші проходити перешкоди, третіх не витягнеш із води. Придивляйтеся до свого собаки, пропонуйте їй різні вправи.

 

Що таке інтелектуальні іграшки для собак?

Довго вигулювати собаку виходить далеко не завжди, фізично може не вистачати часу на двогодинну прогулянку. І тоді рятують ситуацію інтелектуальні іграшки для собак.

Інтелектуальні іграшки потрібні, щоб собака зміг задіяти свій природний потенціал, розкрити породні та індивідуальні якості. Так вона почуватиметься затребуваною, і їй не доведеться виплескувати енергію, що накопичилася, на господарське взуття або меблі в квартирі.

Наукові дослідження показали: навіть якщо за станом здоров'я собака взагалі не може виходити на тривалі прогулянки, інтелектуальні заняття вдома здатні їх замінити. Але на постійній основі замінювати вигул домашніми вправами не можна, адже собаки люблять досліджувати місцевість та спілкуватися за допомогою нюху та міток.

Існує багато різноманітних інтелектуальних іграшок для собак будь-яких порід. Зазвичай вони працюють за такою схемою: власник ховає в іграшку ласощі, а собака вигадує, як їх звідти дістати.

Розумні іграшки для собак можуть бути досить простими та підходити абсолютно всім. Цікавим варіантом є інтерактивна іграшка Nina Ottosson. По суті, це пластикова коробочка з численними відсіками для корму, які відкриваються і закриваються. Відсіки можна блокувати поворотом фіксуючого елемента кісточки.

Є лайфхак: якщо ви вперше придбали для собаки таку іграшку, не блокуйте відсіки. Тоді собаці буде легше добути корм: просто відкриє скриньку та знайде заохочення. Якщо відразу почати зі складних завдань, вихованець може зневіритися від невдач і втратити інтерес до гри.

Коли собака навчиться відчиняти ящики, поступово ускладнюйте завдання. В результаті гри собака повинен зрозуміти: якщо хочеш ласощі, потрібно повернути замок-кістку і відкрити скриньку. Але будьте готові: це процес не легкий. Тому підтримуйте собаку, щоб гра для неї була цікавою і вона не втрачала стимулу.

Коли пропонуєте собаці інтелектуальні ігри, важливо стежити за процесом: спрямовувати, допомагати, стимулювати.

Кожен собака унікальний, і у кожної свої улюблені іграшки. Так і з інтелектуальними: важливо знайти «ті самі» і правильно налагодити процес. Наперед налаштуйтеся бути терплячим і насолоджуватися процесом, а не результатом. Неважливо, як швидко собака схоплює інформацію та наскільки успішно справляється із завданням. Важливо, що ви залучено проводите час разом, вивчаєте сильні сторони один одного та зміцнюєте ваш контакт. А це обов'язково дасть результати!

Відгуки