ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Як відучити собаку підбирати на вулиці?

27.03.2023
1472
Немає відгуків / Написати відгук

Собаки не відразу стали найкращими друзями людини. Спочатку вони жили у дикому, небезпечному світі, де всім правили інстинкти. Звичка винюхувати щось їстівне і пробувати знахідку на зуб дозволяла собакам виживати. Зараз ці дослідники сплять на м'яких лежанках і їдять преміальні корми з креативних мисок, але колишні інстинкти в них живі. Саме тому ваш вихованець намагається з'їсти щось найгидкіше (на ваш погляд) прямо з землі. Для нього раптова знахідка – це цілий скарб! І справа, звичайно, не стільки в харчуванні, скільки в азарті пошуку та радості від знахідки.

Інстинкт – основна причина, через яку собаки підбирають сміття із землі. Але є й інші причини:

-        нестача в раціоні вітамінів, мінералів або поживних речовин;

-        стрес;

-        різні захворювання, наприклад, гастрит;

-        банальний голод при надто великих інтервалах у годівлі.

Тому, перш ніж приступити до навчання собаки від поганої звички, краще проконсультуватися з ветеринарним фахівцем. Можливо, причина у незбалансованому харчуванні, і після коригування раціону собака сам перестане підбирати сміття із землі.

 

Чому не можна дозволяти собаці їсти на вулиці?

Якщо ваш собака підбирає із землі, не діяти небезпечно. Справа не в тому, що це виглядає некрасиво, собака мажеться і погано пахне. Головна небезпека – у зараженні гельмінтами, інфекціями та у отруєннях, які можуть коштувати вихованцю життя.

 

Як відучити собаку підбирати їжу на вулиці?

Чим раніше ви почнете прищеплювати собаці навички поведінки, тим краще. Як тільки ви завели цуценя, привчайте його до спокійного ставлення до їжі. Наприклад, якщо щеня стрибає, поки ви накладаєте їжу в миску, навчіть його чекати спокійно. Слідкуйте, щоб щеня не стрибало і не вихоплювало ласощі з рук, а терпляче чекало, коли ви піднесете шматочок до морди. Це допоможе малюкові виробити силу волі і навчитися чинити опір спокусі.

 

 

 

Якщо собака вже доросла і відучувати її підбирати з землі не виходить, спробуйте кілька лайфхаків:

 

- Тренуйте емоційний контроль.

Щоб вихованцю було простіше встояти перед спокусою, виконуйте спеціальні вправи. Наприклад, "собачий дзен", мета якого – навчити цуценя не хватати їжу за першим бажанням, а чекати на дозвіл. Тренування витримки в положенні сидіти або лежати теж працює. Відпрацьовуйте команду "Фу!" Головне, бути послідовним, чітко вимовляти команди та не зловживати. Якщо кричати "Фу!" у будь-якій незрозумілій ситуації собака перестане реагувати на це слово. Використовуйте команди за призначенням, коли це дійсно потрібно.

Що робити, якщо команди не працюють? Тільки одне: продовжити їх закріплювати. Але перед цим переконатись, що робите все правильно. Або можна звернутися до хорошого тренера чи зоопсихолога. Фахівець дасть рекомендації, як підвищити ефективність виховання, та розкаже багато корисної та цікавої інформації щодо саме Вашого собаки.

 

- Обирайте безпечні місця для прогулянок.

Ніколи не знаєш, де чекає небезпека. Але на спеціалізованому майданчику для вигулу шанси зустрітися з нею набагато менше, ніж у засмічених околицях.

 

- Відволікайте собаку.

Більше грайте та займайтеся з собакою, беріть на прогулянку різноманітні іграшки та спеціальні ласощі для тренувань. Вихованець, захоплений грою з улюбленим господарем, навряд чи помітить щось ще.

 

- Подружіть собаку з намордником.

Якщо у вас поки що не вистачає вправності стежити за вихованцем або вам складно помічати сміття в темряві, можна привчити собаку носити намордник. Одягати намордник можна на всю прогулянку або періодично. Намордник повинен бути зручний для собаки і не заважати їй відкривати рота, якщо Ви вирішите заохотити вихованця.

Відмінне рішення – намордники від українського виробника TM «Lucky Pet» . Широкий асортимент дозволить обрати намордник на будь-який смак – шкіряний, металевий чи легкий нейлоновий.

З намордником собака не зможе підбирати із землі сміття, залишки їжі тощо; але, водночас, намордник дозволяє пити воду і приймати ласощі за слухняність і витримку, не обмежує природне бажання спілкування – собака може гавкати, вимагати, схвалювати. Намордники «Lucky Pet» добре вентилюються і не обмежують дихання навіть із напіввідкритою пащею, міцні та безпечні у першу чергу для собаки.

 

Намордник від «Lucky Pet»  – безпечний та комфортний вигул для собаки, та – рівновага, спокій та впевненість – для вас!

 

Комфортних та безпечних Вам прогулянок!

Відгуки