ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

5 міфів про годування собак, які можуть нашкодити вихованцю

17.05.2023
700
Немає відгуків / Написати відгук

Дуже часто стикаємося з тими самими міфами про годування собак. Розкажемо про найпопулярніші та найстійкіші. Від них важко відмовитися, але слідувати їм небезпечно: у собаки може порушитись харчова поведінка, виникнути діарея та інші проблеми із травленням. Щоб уберегти свого вихованця від таких неприємностей, перевірте, чи не піддаєтеся ви небезпечним помилкам.

 

 

Міф 1. «Ковбаса та сосиски – корисні ласощі для собак. А ще їх зручно брати із собою на прогулянку».

У ковбасах та сосисках як мінімум є спеції, які собакам ні до чого. Брати таку їжу на прогулянку як заохочення на тренуваннях – також не найкраща ідея.

Замість ковбаси та сосисок рекомендуємо пригощати собаку спеціальними ласощами для собак, які зручно брати з собою на прогулянку у спеціальному контейнері або сумочці. А якщо готуєте їжу для вихованця самі, відмінний варіант частування - шматочки овочів (наприклад, морква, гарбуз, огірок або кабачок без насіння та шкірки). Такі смаколики справді корисні і не викликають у собаки розлад травлення.

 

Міф 2. Собаці корисно їсти траву на вулиці, щоб очистити організм.

Немає жодних доказів, що через блювання травою собаки очищають організм. Якщо собаку нудить навіть раз на місяць – це не норма. Вихованця обов'язково треба показати ветлікарю.

А тепер лайфхак про траву. Якщо в теплу пору року ваш собака любить ласувати травою, а потім її нудить, це може бути симптомом загострення запалення в кишечнику. Ви також можете помічати у неї вирування в животі, відмову від їжі та діарею. Це не очищення організму! У такій ситуації вихід один: йти до ветеринарного лікаря!

 

Міф 3. «Чим корм дорожчий, тим краще».

Ціна на корм залежить від якості сировини та популярності бренду. Але немає жодних гарантій, що найкращий і найдорожчий корм підійде саме вашій собаці. Наприклад, будь-який корм із лососем виявиться шкідливим для собак із реакцією на рибу. А найпопулярніший корм для дорослих собак не підійде щеняті. Тому не рекомендуємо вибирати корм виключно за його вартістю.

Головне – ознайомтеся зі складом. Переконайтеся, що корм відповідає віку, способу життя та іншим індивідуальним особливостям собаки.

 

 

Міф 4. «Собаці обов'язково треба давати кістки, інакше раціон незбалансований».

Тема кісток розділила власників собак на два табори. Одні категорично за, інші проти такого годування. Розкажемо, чим кістки небезпечні з погляду наукового підходу.

Дрібні та трубчасті кістки однозначно не можна давати собакам ні в сирому, ні у відвареному вигляді. Вони можуть сильно травмувати слизову або застрягти, спровокувати симптом стороннього тіла у шлунку та кишечнику. Є ризик, що вся ця історія закінчиться хірургічним втручанням.

А ще кістки часто маскують рідкий та м'який стілець. Тобто якщо даєте собаці кістки, то ризикуєте не помітити проблеми із травленням. Наприклад, сьогодні ви не давали собаці кістки, і стілець раптово став рідким. Це не випадковість! Швидше за все, проблема була давно, і собаку краще показати ветлікарю.

Якщо вам дуже хочеться пригостити вихованця кістками, собакам великих порід можна дати великі кістки, наприклад, яловичі. Але це безпечно, тільки коли собака не має пошкоджень і захворювань ротової порожнини.

Безпечна і не менш захоплююча альтернатива кісткам – особлива категорія ласощів для собак ТМ «Lucky Pet» . Корисні смаколики ефективно допомагають підтримувати здоров’я ротової порожнини завдяки інгредієнтам, спеціальній формі та текстурі, які очищають зуби від нальоту та допомагають зменшити утворення зубного каменю. Собака довго жуватиме їх з користю для зубів, але при цьому не пораниться.

 

Міф 5. «Собаці не можна давати овочі, адже він хижак».

Овочі собаці давати можна і треба. Без них домашній раціон не буде збалансованим. Якщо подивіться на склад професійних готових кормів для собак, то побачите там овочі та, можливо, злаки. Це нормально. У добрих кормах їх міститься рівно стільки, скільки потрібно собаці.

Якщо готуєте їжу для собаки самі, овочі теж потрібні. Головне – узгодити вид та кількість овочів у раціоні з ветеринарним лікарем-дієтологом.

 
 

Тепер ви з легкістю спростуватимете популярні міфи на собачому майданчику, виставці та вечірці. І головне – не допустіть таких помилок. Корисного та здорового раціону вашим вихованцям!❤️

Відгуки