ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Переохолодження. Перша допомога

08.02.2021
1575
4 /

Україна. Лютий 2021. Морози понад -15 ° С, сильний вітер з дощами, снігопади, ожеледь. Неважливо як, чи то загралися з дітьми, чи то був важливий дзвінок на мобільний, але прогавили важливі ознаки того, що улюбленець замерз. Він підтискає лапи, мляво реагує на команди і голос, скавчить..

Як правило, обмороження вражає кінчики вух, подушечки лап, нижню частину кінцівок, мочку носа, хвіст, статеві органи, молочні залози у дівчаток /сук.

Основні ознаки обмороження:

обморожена ділянка тіла стає холодною на дотик, втрачає чутливість, шкірний покрив на цьому місці стає блідим, анемічним. В наслідок шкіра ущільнюється, починає лущитися, можуть з'явитися пухирі, бульбашки, епідерміс набуває темного, синюшно-чорного відтінку, уражені ділянки завдають реального болю собаці.

 

Що робити?

Нормалізувати кровообіг. Привести / принести вихованця в теплий та закритий простір, в приміщення, терміново повернутися додому.

Укутати у вовняний плед, ковдру.

Видалити лід з лап і між фалангами. Витерти насухо вуха, хвіст, мордочку.

Дати тепле пиття або відвар трав з медом (якщо немає алергії).

Підвищити рівень цукру в крові. Зробити розчин 40% глюкози (на 300 мл дві столові ложки глюкози). Як варіант, запарити сушений кероб, дати банан або шматочок яблука солодких сортів.

ТАБУ. Не можна розміщувати тварин поруч з опалювальними приладами або каміном. Підвищення температури тіла, зігрівання організму має відбуватися поступово.

На обморожені ділянки прикласти товсту, що складається з декількох шарів ватно-марлеву пов'язку, щоб уникнути різких температурних перепадів між обмороженими і не ушкодженими ділянками тіла. Будь-яке порушення кровообігу може привести до запальних процесів, і як результат - відмирання м'яких тканин.

При зниженні температури тіла тварини до 37-37,5 ° можна покласти біля собаки теплу грілку, уникаючи її контакту з обмороженими ділянками.

Навпаки. Підвищення температури вказує на розвиток запального процесу. В цьому випадку не обійтися без антибіотиків та противірусних препаратів комплексного та місцевого впливу.

Під час будь-яких маніпуляцій і процедур - розмовляйте з улюбленцем, спілкуйтеся, гладьте. Не допускайте переляку і страху, інакше до обмороження може додатися стрес.

Увага! Надайте першу допомогу максимально швидко, чітко і впевнено. Ваша паніка та метушня тільки погіршить ситуацію. Намагайтеся!Прикладіть максимум зусиль!

Пам'ятайте! Всю допомогу ви надаєте на свій страх та ризик, тому навіть якщо вдалося повністю зняти напад і усунути перші симптоми, перестрахуйтеся. Візит до ветеринара стане: гарантією здоров'я улюбленця і вашого спокою!

Вони не можуть сказати прямо: "Мамцю/тато !!! Я щось замерзаю, чи не час додому?"

Будьте уважні, контролюйте час вигулу та поведінку вихованця. І тоді вже точно легко і з посмішкою скажете: "Морози? Вони нам подобаються !!! Та скільки тієї зими лишилося ... всього трошки!"

Відгуки