ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЗНИЖКИ ДО -25% НА ПОЗНАЧЕНІ ТОВАРИ

Обережно! Паразити вбивають наших друзів!

02.07.2020
2122
Немає відгуків / Написати відгук
 
Обережно! Паразити вбивають наших друзів

Незважаючи на карантин, самоізоляцію та скорочення часу вигулу собак на свіжому повітрі, ветеринари б'ють на сполох - захворювання Дирофіляріозом та Піроплазмозом діагностують все більшій кількості собак. До реєстру хворих потрапляють і зовсім домашні коти.

Все частіше захворювання протікають атипово, і коли виявляються, то допомогти тварині вже виявляється неможливо.

Дірофіляріоз - паразитарне захворювання, яке викликають круглі гельмінти роду Dirofilaria.
Носіями є - комарі, а також воші, блохи, деякі види кліщів та гедзів.
Вирізняють два види дирофіляріозу - серцевий (переносник Dirofilaria immitis) і підшкірний (Dirofilaria repens).
Цикл розвитку гельмінтів складається з п'яти стадій, перші з яких проходять в тілі комахи (комара). Потрапляючи в організм тварини, личинки близько 3-х місяців розвиваються в підшкірно-жировій клітковині, згодом - мігрують в порожнину серця і великих кровоносних судин, де ще через три місяці стають статевозрілими особинами.

Ознаки захворювання:

* Для серцевої форми характерні зниження ваги тіла, слабкість,підвищення температури. У більш запущених стадіях можна спостерігати кашель, задишку, серцеву недостатність, набряки лап, синюшність слизових, слабкість задніх кінцівок.
* Підшкірна форма характеризується свербінням, випадінням шерсті, набряками шкіри, виразками.
Піроплазмоз, також відомий як бабезіоз, викликають паразити, що вражають і руйнують еритроцити в крові тварини. Перші ознаки хвороби стають помітні через 12-72 години після укусу, але іноді клінічних ознак може не бути і протягом тижня.Цю хворобу викликають найпростіші роду Babesia, переносниками яких є іксодові кліщі. Раніше піроплазмоз зустрічався переважно в тропічній зоні, значно рідше - в субтропіках і зонах з помірним кліматом, зараз він
поширений практично повсюдно. Кліщі нападають на собак не тільки в лісі, але і в міських парках, скверах і навіть у дворах, причому захворювання носить не епізодичний, а масовий характер.
Лікування Дирофіляріоза та Піроплазмоза - тривалий, складний та багатокомпонентний процес.

Як застерегтися та попередити хворобу?
Ветеринари радять постійно, з інтервалом 1-2 місяці ( залежить від обраного препарату та діючих речовин) робити профілактику якісними протипаразитними препаратами.Можна використовувати репеленти (як правило, вони діють не більше 5-6 годин після нанесення), але є і більш дієві засоби. Оскільки при укусі кліща для передачі збудника потрібен певний час, зазвичай близько 24 годин, то препарат, що викликає відпадання кліщів або їх загибель, надійно попереджає розвиток піроплазмоза, так само як і інших захворювань, які передаються при укусі іксодових кліщів. При укусі комарів зараження відбувається миттєво, але мікрофілярії стають статевозрілими тільки через кілька місяців після зараження.
Тому тут потрібні препарати, здатні знищити личинок і не допустити їх перетворення на дорослих особин.
Кінологи та "собачники" зі стажем мають якусь внутрішню "чуйку", свій компас безпеки, інтуїцію - в яких кущах може бути бите скло чи іржава арматура, де пес застрягне в болоті і, найголовніше - як уберегти рідну душу від небезпечних паразитів. Вони напам'ять назвуть дати проведення профілактики, щеплень та оглядів у ветеринара...і не тому, що "не від світу цього", вони насправді люблять своїх хвостатих, так, їх любов - безмежна, але і розумна!
Бережіть всю свою родину!

Відгуки